آموزشی, تکنولوژی

انواع لپ تاپ HP Zbook-چقدر با انواع لپ تاپ HP Zbook آشنا هستید؟

انواع لپ تاپ HP Zbook

لپ تاپ HP Zbook Fury با HP Zbook power چه فرقی داره؟ با لپ تاپ HP Zbook studio آشنا هستید؟ مگه میشه مهندس و طراح باشی و با سری لپ تاپ های شرکت HP  آشنا نباشی؟ لپ تاپ HP Zbook از سری لپتاپ های صنعتی و مهندسی شرکت HP و به صراحت می توان گفت قویترین این سری است. لپ تاپ های با قویترین سخت افزار ممکن که دارای امکانات خاصی است. با ما با معرفی و بررسی این سری لپ تاپ همراه باشید.

سری لپ تاپ های صنعتی زدبوک محصول شرکت HP برای اولین بار در سال 2015 معرفی شدند. این سری لپ تاپ در ادامه سری Elitebook و با سخت افزار تخصصی برای کارهای مهندسی ارائه شده است. پردازنده های فوق العاده قدرتمند، گرافیک قوی، امکان پشتیبانی از رم و هارد بالا، رنج زیادی از خروجی های و ... از مشخصه های این سری از لپ تاپ ها است.

لپتاپ های سری HP Zbook در چندین سری و دسته بندی ارائه شده است.

لپ تاپ مهندسی سری HP Zbook

از نظر سال ساخت یا نسل زدبوک

از نظر سال ساخت و نسل این سری لپ تاپ با علامت G و شماره ای در کنار آن دسته بندی می شود. در این شماره بندی، اولین نسل زدبوک با شماره 1 نشان داده شده و هرچه نسل لپ تاپ بالاتر باشد این شماره بزرگتر خواهد بود. اولین سری لپ تاپ زدبوک یا HP Zbook G1 در سال 2014 معرفی شد و هر سال مدل جدید معرفی می شود که با معرفی سری جدید عدد کنار G افزایش پیدا می کند. تا سال 2023 با گذشت 10 سال سری G10 از لپ تاپ های مهندسی HP Zbook معرفی شده است.

 

از نظر اندازه

از نظر اندازه ( اندازه صفحه نمایش) لپ تاپ های صنعتی Zbook به سه دسته تقسیم می شوند.

1- HP Zbook 14

2-HP Zbook 15

3-HP Zbook 16

4- HP Zbook 17

 

از لحاظ کاربری

در سال 2020 شرکت اچ پی در سری لپ تاپ های مهندسی خود، براساس کاربری مهندسان و طراحان این سری لپ تاپ را دسته بندی کرد. سری لپ تاپ های HP Zbook براساس میزان قدرت سخت افزاری به 5 دسته تقسیم می شوند.

  • HP Zbook Fury
  • HP Zbook Power
  • HP Zbook Studio
  • HP Zbook Create
  • HP Zbook Firefly
لپ تاپ HP Zbook سری Fury

لپ تاپ HP Zbook Fury

لپ تاپ صنعتی HP Zbook Fury قویترین سری لپ تاپ زدبوک است. در توصیف این سری لپ تاپ شرکت اچ پی اینطور گفته است: کامپیوترهای قدرتمند و صنعتی در ظاهر لپ تاپ.  HP Zbook Fury دارای قویترین سخت افزار ممکن، امکانات عالی، سیستم خنک کنندگی قدرتمند که به راحتی امکان انواع رندر و کارهای سنگین را دارد. این لپ تاپ مناسب مهندسان، طراحان و دوستانی است که رندر سنگین دارند.

لپ تاپ HP Zbook سری power

لپ تاپ HP Zbook Power

اگر شما به دنبال یک لپ تاپ قدرتمند برای کارهای طراحی، مهندسی و تا حدی رندر هستید HP Zbook power مناسب شماست. این لپ تاپ دارای سخت افزاری قدرتمند، امکان نصب رم و هارد بالا است. از لحاظ سخت افزار همرده HP Zbook Fury است اما به دلیل ظریف بودن و ضعیف بوده سیستم خنک کنندگی امکان رندرهای سنگین و طولانی مدت را ندارد.  در نتیجه این لپ تاپ مناسب مهندسان و طراحانی است که در کنار کارهای طراحی برای رندرهای معمولی نیز مناسب است.

لپ تاپ HP Zbook سری studio

لپ تاپ HP Zbook Studio

لپ تاپ HP Zbook Studio از لحاظ سخت افزار همرده و مشابه دو لپ تاپ قبلی است اما از لحاظ ظاهر ظریف تر و سبکتر است. این مورد باعث می شود که این لپ تاپ برای رندر مناسب نباشد و تنها مناسب افرادی باشد که به دنبال یک لپ تاپ قدرتمند برای کارهای طراحی خود هستند. پس اگر شما مهندس هستید و گرافیک کار که به دنبال یک لپ تاپ سبک و قدرتمند که کارهای طراحی خود را انجام دهید این لپ تاپ مناسب شماست.

لپ تاپ HP Zbook سری create

لپ تاپ HP Zbook Create

این مدل لپ تاپ تنها دارای اسم زدبوک است و در ظاهر و سخت افزار اصلا مشخصات و سخت افزار زدبوک را ندارد و مناسب کارهای اداری است. پردازنده های سری U که کم مصرف است به همراه گرافیک های ضعیف. این مدل تنها در یک نسل و نسل G7 تولید شده و بعدا تولید آن ادامه پیدا نکرد.

لپ تاپ HP Zbook سری Firefly

لپ تاپ HP Zbook Firefly

لپ تاپ HP Zbook Firefly همانند سری Create است و همانند آن دارای سخت افزاری اداری. این لپ تاپ مناسب افردی است که کاربری اداری در شرایط فیزیکی مهندسی دارند. بدنه فلزی و مستحکم این لپ تاپ را برای کار در محیط بیرون و کارگاهی عالی و مناسب کرده است. پس می توان کاربری این لپ تاپ را اداری و حسابداری دانست که در شرایط کارخانه و بیرون مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *