دسته‌بندی نشده

لپ تاپ مناسب مهندسی مکانیک به همراه لیست قیمت 2 آذرماه 1401

لپ تاپ مهندسی مکانیک

مهندس مکانیک هستید و نمیدانید برای کار شما چه لپ تاپی مناسب است؟ برای کار با نرم افزارهای اتوکد، آباکوس، کتیا، انسیس لپ تاپ باید چه مشخصاتی داشته باشد؟ در این مقاله به بیان مشخصات سیستم هایی که برای رشته مهندسی مکانیک و کار با نرم افزارهای این رشته لازم است می پردازیم.

سیستم لازم برای رشته مهندسی مکانیک را در حالت کلی بسته به نوع کاربری می توان به دو دسته زیر تقسیم کرد:

لپ تاپ مناسب دانشجو مهندس مکانیک

 

لپ تاپ مناسب دانش آموزان و دانشجویان رشته مهندسی مکانیک

اگر شما دانش آموز یا دانشجو رشته مهندسی مکانیک هستید شما لپ تاپ را برای کارهای دانشجویی و طراحی می خواهید. این لپ تاپ از لحاظ مشخات باید دارای مشخصاتی متوسط باشد. در حالت کلی لپ تاپ مناسب رشته مهندسی مکانیک و دانشجویی باید مشخصات زیر را داشته باشد:

با توجه به این مشخصات، لپ تاپ های سری های اداری با گرافیک مجزای 2GB، لپ تاپ های گیمینگ و لپ تاپ های مهندسی در این کاربری قابل استفاده هستند. نمونه هایی از این لپ تاپ ها را  در زیر مشاهده می کنیم:

این مشخصات برای حالت عمومی و زمانی است که کاربری دانشجویی و دانش آموزی شما است. در حالتی که شما برای کاربری بالاتر و رندرینگ و مهندسی نیاز به لپ تاپ دارید مشخصات کمی متفاوت خواهد شد. در این حالت سیستم و لپ تاپ شما باید قویتر باشد و باید حداقل دارای مشخصات پیشنهادی سایت سازنده نرم افزار را داشته باشد نه حداقل مشخصات پیشنهادی. حداقل مشخصات پیشنهادی مناسب سطح کاربری دانش آموزی و دانشجویی است که در کاربری رندرینگ ضعیف خواهد شد. در ادامه برای چند نرم افزار پر استفاده سیستم مناسب را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

لپ تاپ مناسب Abaqus

Abaqus

نرم افزار آباکوس یک نرم افزار طراحی و تحلیل اجزا محدود است که در رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی معماری کاربرد دارد. در مشخصات مورد نیازی که برای لپ تاپ مناسب برای نرم افزار آباکوس بیان شده است تمرکز بر روی گرافیک است. این مورد که توسط شرکت سازنده یا Dassault Systèmes ارائه شده است تنها موردی به که آن اشاره شده است گرافیک لپ تاپ مورد استفاده است که تاکید بر استفاده از لپ تاپ های سری مهندسی و صنعتی است. براساس این مورد شرکت سازنده نرم افزار آباکوس، حداقل گرافیک پیشنهادی را 4GB معرفی کرده است. بر این اساس لپ تاپ های سری زدبوک شرکت HP و سری پریسیژن دل و سری تینک پد شرکت لنوو بهترین گزینه هستند.

 

لپ تاپ مناسب Autocat

Autocad

تقریبا همه مهندسان با نرم افزار اتوکد آشنا هستند. نرم افزاری برای طراحی 2 بعدی و 3 بعدی که تقریبا می توان گفت در همه رشته های مهندسی مورد استفاده قرار می گیرد. طبق اطلاعات منتشر شده توسط سایت سازنده نرم افزار، لپ تاپ مناسب برای نرم افزار اتوکد صورت زیر است:

پردازنده:

پردازنده مناسب لپ تاپ برای نرم افزار Autocad باید فرکانسی مابین 2.5-2.9GHz داشته باشد. این فرکانس پایه پردازنده است که باید از این مقدار بالاتر باشد. این فرکانس پایه در پردازنده های سری H و HQ در لپ تاپ موجود هستند و فرکانس پایه پردازنده های سری U کمتر از این مقدار است.

رم:

رم دستگاه حداقل باید 8GB و مقدار مناسب 16GB است که هر چه مقدار رم بالاتر باشد عملکرد دستگاه بهتر خواهد بود. در نتیجه دستگاهی که امکان نصب رم به مقدار بالا در آن وجود دارد برای کار با اتوکد فوق العاده است.

هارد دستگاه:

حافظه ذخیره سازی در لپ تاپی برای نرم افزار اتوکد باید حداقل 7GB فضای خالی برای نصب داشته باشد. برای داشتن سرعت بیشتر بهتر است حافظه دستگاه از نوع SSD باشد.

گرافیک:

گرافیک دستگاه مناسب باید حداقل 1GB حافظه اختصاصی با پهنای باند 29GB/s داشته باشد. مقدار پیشنهادی گرافیک با حافظه 4GB و پهنای باند 106GB/s است. گرافیکی که این مشخصات را دارد بیشتر در دسته گرافیک های سری کوادرو یا سری مهندسی است.

صفحه نمایش:

صفحه نمایش باید دارای حداقل رزولوشن 1920*1080 یا FHD باشد. برای کار بهتر مناسب است که دقت صفحه نمایش 4K یا 3840*2160 پیکسل باشد.

با توجه به موارد بالا، برای کار با نرم افزار اتوکد، پشنهاد ما سری لپ تاپ های مهندسی و صنعتی است. لپ تاپ های سری زدبوک شرکت HP و سری پریسیژن شرکت Dell و … هست.

 

لپ تاپ مناسب Ansys

Ansys

نرم افزر انسیس یک نرم‌افزار مهندسی به کمک رایانه می‌باشد که از دسته ابزارهای تحلیلی است که از روش اجزاء محدود (FEM) برای مدل‌سازی و تحلیل در آن استفاده می‌شود. نرم‌افزار انسیس مهندسین و طراحان را قادر می‌سازد تا به راحتی بهینه‌سازی ساختاری، حرارتی، دینامیکی، تعادل وزنی و عملکردی و همچنین شبیه‌سازی‌های مُد ارتعاشی و ضریب اطمینان و ایمنی را در طرح‌هایشان به صورت مرحله به مرحله اعمال کنند.

لپ تاپ مناسب برای نرم افزار انسیس طبق گفته شرکت سازنده باید دارای مشخصات زیر باشد:

پردازنده با 4 هسته و بالاتر، نرم افزار انسیس حداقل 4 هسته از پردازنده را لازم دارد. انتخاب لپ تاپی با حداقل 4 پردازنده برای کار روان و راحت بازم است. این شرایط در پردازنده های سری HQ و H وجود دارد.

گرافیکی با حداقل 4GB حافظه مجزا

حافظه رم حداقل با حجم 16GB با قابلیت ارتقا

حافظه ذخیره سازی از نوع SSD

با توجه به مشخصات بالا، بهترین گزینه لپ تاپ های سری صنعتی و مهندسی است.

در ادامه در 3 رنج قیمتی تا 15 میلیون تومان، تا 25 میلیون تومان و تا 40 میلیون تومان اقدام به معرفی لپ تاپ مناسب رشته مهندسی مکانیک می کنیم. با ما همراه باشید.

 

تا رنج قیمت 15 میلیون تومان

لپ تاپ مناسب برای نرم افزار مهندسی مکانیک تا قیمت 15 می توان لپ تاپ HP Zbook 17 G2 را معرفی کرد. مشخصات این لپ تاپ بصورت زیر است:
 
 
لپ تاپ مهندسی مکانیکپردازنده: Intel Core i7 4810MQ-6MB Cache
پردازنده دارای 4 هسته و فرکانس 2.80GHz-3.80GHz است.
رم: رم دستگاه 8GB از نوع DDR3l است که قابلیت ارتقا تا 32GB را دارد.
هارد: هارد دستگاه 256GB و از نوع SSD است.
دستگاه امکان نصب 3 هارد را بصورت همزمان را دارد. 2 هارد از نوع 2.5″ و 1 هارد از نوع M.2 SSD و از سایز 28 امکان نصب را دارد.
گرافیک: گرافیک دستگاه Nvidia Quadro K3100m با حافظه 4GB است.
صفحه: صفحه نمایش دستگاه دارای سایز 17.3″ و دقت FHD است.
برای مشاهده مشخصات کامل و خرید این محصول با قیمت 13/700/000 می توانید از اینجا اقدام کنید.
 

تا رنج قیمت 25 میلیون تومان

لپ تاپ مناسب برای نرم افزار مهندسی مکانیک تا قیمت 25 می توان لپ تاپ HP Zbook 17 G4 را معرفی کرد. مشخصات این لپ تاپ بصورت زیر است:
 
 

hp zbook 17 g4

پردازنده: Intel Core i7 7820HQ-8MB Cache
پردازنده دارای 4 هسته و فرکانس 2.90GHz-3.90GHz است.
رم: رم دستگاه 16GB از نوع DDR4 است که قابلیت ارتقا تا 64GB را دارد.
هارد: هارد دستگاه 512GB و از نوع SSD است.
دستگاه امکان نصب 3 هارد را بصورت همزمان را دارد. 1 هارد از نوع 2.5″ و 2 هارد از نوع M.2 SSD و امکان نصب را دارد.
گرافیک: گرافیک دستگاه Nvidia Quadro P3000m با حافظه 6GB است.
صفحه: صفحه نمایش دستگاه دارای سایز 17.3″ و دقت FHD است.
برای مشاهده مشخصات کامل و خرید این محصول با قیمت 22/500/000 می توانید از اینجااقدام کنید.
 
 
 
 

تا رنج قیمت 40 میلیون تومان

لپ تاپ مناسب برای نرم افزار مهندسی مکانیک تا قیمت 40 می توان لپ تاپ Dell Precision 5550 را معرفی کرد. مشخصات این لپ تاپ بصورت زیر است:
 
 Dell Precision 5550
 
پردازنده: Intel Core i9 10885H-16MB Cache
پردازنده دارای 8 هسته و فرکانس 2.40GHz-5.10GHz است.
رم: رم دستگاه 16GB از نوع DDR4 است که قابلیت ارتقا تا 64GB را دارد.
هارد: هارد دستگاه 512GB و از نوع SSD است.
دستگاه امکان نصب 2 هارد را بصورت همزمان را دارد.2 هارد از نوع M.2 SSD و امکان نصب را دارد.
گرافیک: گرافیک دستگاه Nvidia Quadro P2000m با حافظه 4GB است.
صفحه: صفحه نمایش دستگاه دارای سایز 15.6″ و دقت FHD است.
برای مشاهده مشخصات کامل و خرید این محصول با قیمت 39/200/000 می توانید از اینجا اقدام کنید.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *