آموزشی

از انواع لپ تاپ های HP چه می دانید؟

انواع لپ تاپ HP

شرکت HP یکی از بزرگترین و قویترین تولیدکنندگان لپ تاپ در دنیا است. از لپ تاپ های مهندسی و صنعتی تا لپ تاپ های گیمینگ، اداری و حسابداری و همچنین لمسی و تبلت شو، همه این سری محصولات را تولید می کند. اما شما با نامگذاری و دسته بندی لپ تاپ های شرکت HP آشنا هستید؟

انواع لپ تاپ های HP

لپ تاپ های سری HP Zbook

لپ تاپ سری مهندسی HP Zbook

با سری لپ تاپ های HP Zbook شروع می کنیم. این سری لپ تاپ ها جز قویترین و گرونترین و با کیفیت ترین محصولات شرکت HP هستند. این لپ تاپ ها از سری مهندسی، طراحی و رندر هستند که برای انجام کارهای سنگین و طولانی مدت ساخته شده اند. بدنه فلزی و محکم با شاسی تقویت شده، پردازنده بسیار قدرتمند، گرافیک قوی از سری Nvidia Quadro که مخصوص کارهای طراحی و رندرهای طولانی مدت است، امکان نصب رم با حجم بالا و همچنین نصب چند هارد بصورت همزمان از مشخصات این سری لپ تاپ های است. بسته به میزان سنگین کار و همچنین حمل و نقل زیاد یا کم آن، این دسته لپ تاپ نیز خود به چندین گرونه تقسیم می شوند که می توانید در مقاله انواع لپ تاپ زدبوک، با آنها آشنا شوید.

لپ تاپ گیمینگ سری HP Omen

لپ تاپ های سری HP Omen

دومین سری از لپ تاپ های تولیدی شرکت HP به سری قدرتمند و مخصوص بازی و گیمینگ HP Omen می رسیم. این سری لپ تاپ نیز جز قویترین و با کیفیت ترین محصولات تولیدی شرکت HP است. پردازنده قدرتمند، گرافیک قدرتمند و از سری Nvidia Geforce و AMD FirePro به همراه امکان نصب رم و هارد بالا، بدنه پلاستیکی و فیبرکربن باکیفیت از مشخصات اصلی این لپ تاپ ها است.

لپ تاپ گیمینگ سری HP Victus

لپ تاپ های سری HP Victus

لپ تاپ های سری HP Victus همانند سری HP Omen از سری گیمینگ و مخصوص بازی هستند با این تفاوت که از لحاظ سخت افزار، کیفیت بدنه و ... نسبت به HP Omen در درجه پایین تری قرار دارد که به طبع از لحاظ قیمت نیز دارای قیمت کمتری است.

لپ تاپ سری HP Pavilion

لپ تاپ های سری HP Pavilion

لپ تاپ سری HP Pavilion چهارمین دسته از دسته لپ تاپ های تولیدی شرکت HP  است. این سری  لپ تاپ در ابتدا در سال 1995 معرفی شد. این سری لپ تاپ، محصولی بینابینی است که تقریبا در همه زمینه ها وارد شده است البته وارد نه نزدیک شده است. از لپ تاپ های گیمینگ با سخت افزاری نیمه قوی تا لپ تاپ های اداری و همچنین چرخشی و لمسی. در همه این رده ها همه از دسته اصلی ضعیف تر و عقب تر بوده است چه در زمینه گیمینگ و بازی چه در زمینه اداری و چرخشی و لمسی.

لپ تاپ های سری HP Elitebook

لپ تاپ های سری HP Elitebook

سری لپ تاپ های سری HP Elitebook از سری لپ تاپ های اداری و نیمه مهندسی است. این سری لپ تاپ تا قبل از معرفی سری زدبوک و سال 2014 سری لپ تاپ های مهندسی را نیز در خود جای می داد که با معرفی لپ تاپ های سری زدبوک، این دسته از دسته HP Elitebook جدا شد. این لپ تاپ ها دارای قویترین و با کیفیت ترین لپ تاپ های اداری است. از لپ تاپ های اداری قدرتمند تا لپ تاپ های اداری ظریف و چرخشی و همچنین صفحه لمسی در این دسته قرار می گیرند.

لپ تاپ های سری HP Probook

لپ تاپ های سری HP Probook

دسته ششم از محصولات شرکت HP می رسیم به دسته HP Probook که هم دسته و همرده HP Elitebook است با کمی مشخصات و سخت افزار ضعیف تر. این سری لپ تاپ معمولا دارای بدنه پلاستیکی یا در بهترین حالت نیمه فلزی با سخت افزار معمولی و اغلب فاقد گرافیک مجزا هستند. کاربری این سری لپ تاپ اداری و حسابداری است. برعکس سری HP Elitebook این سری دارای لپ تاپ های لمسی، ظریف و چرخشی نیست.

لپ تاپ سری HP Spectre

لپ تاپ های سری HP Spectre

اگر به دنبال یک لپ تاپ فوق العاده زیبا، ظریف، با صفحه لمسی با امکان کار با قلم، بدنه ای فوق العاده با کیفیت و سبک وزن هستید این شما و این سری لپ تاپ های HP Spectre. این سری لپ تاپ ها دارای سخت افزاری قدرتمند در کاربری اداری، بدنه ای زیبا و فلزی و باز هم با کیفیت، صفحه نمایش لمسی و چرخشی با قابلیت کار با قلم و بازهم بسیار با کیفیت است. در یک کلمه می توان گفت اسب تک شاخ شرکت HP.

لپ تاپ سزی HP Elite X2

سری لپ تاپ های HP Elite X

سری لپ تاپ های تبلت شو، با قابلیت جدا شدن صفحه نمایش از کیبورد، بدنه فلزی و نقره ای رنگ، صفحه نمایش بسیار با کیفیت، لمسی با قابلیت کار با قلم و انگشت، بعضا امکان نصب سیم کارت و در اندازه های 12.5” و 13.3” از مشخصات و ویژگی های این سری لپ تاپ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *